Министар Вранкић на свецаности пуштања у пробни рад ХЕ"Мостарско блато"

Пошаљи документе на е-маил

Е-маил пошиљаоца (*):
Е-маил примаоца (*):
Коментар:

Замјеник предсједавајуцег Савјета министара БиХ и министар финансија и трезора Драган Вранкић у Јасеници је назоцио пригодној свецаности пуштања у пробни рад Хидроелектране „Мостарско блато“. Уз ХЕ „ Пец Млини“ код Груда, која је пуштена у рад прије шест година, ХЕ „Мостарско блато“ друга је послијератна хидроелектрана у електроенергетском систему „ЈП Електропривреда ХЗ ХБ" ДД Мостар.

Смјештена је југозападно од града Мостара и енергетски користи природну висинску разлику од 178 метара између Мостарскога блата и долине ријеке Неретве.

Припремни радови и изградња почела је 2006. године, инвестиција је износила око 140 милиона КМ, годишња производња је 170 ГWх, а инсталисана снага 60 МW.

Свечаном пуштању у пробни рад ХЕ Мостарско блато, међу узваницима, присуствовао је и предсједавајући Савјета министара   БиХ др. Никола Шпирић те министри из Владе Федерације БиХ, државни и федерални парламентарци, пословни партнери Електропривреде ХЗ ХБ.

JUN 2026
Пон Уто Сри Чет Пет Суб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

СЕКТОРИ

КАТЕГОРИЈЕ

Вијести

 

Посљедње вијести

Министар финансија и трезора БиХ др Срђан Амиџић сусрео се са делегацијом ЕБРД Министар финансија и трезора БиХ др Срђан Амиџић сусрео се са делегацијом ЕБРД
Потписана 3 споразума о зајму између Босне и Херцеговине и Свјетске банке Потписана 3 споразума о зајму између Босне и Херцеговине и Свјетске банке
Одржан Трећи дијалог о политикама управљања јавним финансијама између Босне и Херцеговине и Европске уније Одржан Трећи дијалог о политикама управљања јавним финансијама између Босне и Херцеговине и Европске уније
Састанак Форума за координацију развојних партнера у БиХ (ДЦФ) Састанак Форума за координацију развојних партнера у БиХ (ДЦФ)